logo

Kullanma Klavuzu

Ürünlerimizin kullanımında lütfen aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

1. Montajın yapılacağı zemin düzgün ve kuru olmalıdır. İlk montaj, ürünümüzü aldığınız satıcımız tarafından yapılacaktır.

2. Koltukların kolçaları üzerine oturmayınız. Üzerlerinde gezinmeyiniz.

3. Ürünü her türlü sıvıdan koruyunuz. Dökülebilecek sıvıları derhal temizleyiniz ve kurutunuz. Kumaş ve deri aksamları özellikle havalandırınız.

4. Direkt güneş ışığı zamanla ürünün rengini soldurduğunu unutmayınız.

5. Ürün ısı kaynaklarından en az 2m uzakta olmalıdır. (Kalorifer peteğinden 5m)

6. Koltuklarınızın toz temizliğini elektrikli süpürgelerin özel aparatı ile veya kuru bir elbise fırçası ile yapınız.

7. Taşınırken ürünün tüm parçalarını sünger, kalın kumaş, vs. malzemelerle komple sarınız. Ayrıca delici, kesici eşyalardan, her türlü sıvıdan ve kimyasaldan mutlaka koruyarak üzerine iz bırakacak veya koltuğun formunu bozabilecek ağırlıkta eşya kesinlikle koymayınız, sıkıştırmayınız.

8. Ürünü kesinlikle sürüklemeyiniz. Yer değişikliği veya taşıma esnasında ürünü mutlaka yerden kaldırınız.

9. Ürünün bölümlerini ve varsa aparat ve aksesuarlarını, tasarım ve üretim amacına uygun bir şekilde kullanmalısınız. Bilmediğiniz konular hakkında satıcıdan bilgi isteyiniz.

10. Ürünü yüksek ısılı ve yakıcı maddelerle temasından koruyunuz.

11. Ürünümüzün kullanım ve temizleme kurallarına dikkat edildiği takdirde, kullanım ömrü ortalama 10 (On) yıldır. (Koltuklarda kumaş hariçtir)

12. Ürünümüzün garanti süresi 2 (iki) yıldır. (Kumaş hariç) Tercihinizden ötürü tebrik ederiz. Lütfen her türlü paylaşımınız için bize ulaşın.

Garanti Şartları

1. Garanti süresi, ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.

2. Ürünün bütün parçaları firmamızın garantisi kapsamındadır.

3. Tasarım ve üretim amacı dışındaki kullanımlar ayrıca kullanma kılavuzunda belirtilen hususlara aykırı hareket edilmesi halinde, ürün garanti kapsamında çıkmış sayılır.

4. Ürünün garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, ürünün servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, ürünün satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisine bildirim tarihinden itibaren başlar.

5. Ürünün garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında ücret talep etmeksizin tamiri firmamız tarafından yapılacaktır.

6. Ürünün;

– Teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde, aynı arızayı ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması sonucu, üründen yararlanamamanın süreklilik kazanması,

– Tamir için gereken azami sürenin aşılması,

– Servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği bir raporla arızanın tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi durumlarında, ürünün ücretsiz olarak değiştirilecektir.

7. Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

8. Garanti kapsamı dışına çıkan ürünlere yapılan işlemlerin masrafı kullanıcıya aittir.

9. Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.

Temizleme Önerileri

1. Deri ve kumaşların temizliğinde alkol içeren kimyevi maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır.

2. Ürünümüzü temizlemek veya silmek için uygun (renk çıkarmayan) temizlik bezi kullanınız.

3. Ürünümüzün temizlenmesinde deterjan türü, kuvvetli boya çözen temizlik ilaçlarını, halı yıkama makinesi ve sırt fırça gibi ürüne zarar verebilecek makine ve araçları kullanmayınız.

4. Koltuklarınızı her türlü sıvıdan koruyunuz. Dökülebilecek sıvı, yiyecek ve diğer maddeleri derhal kuru bir bez veya kâğıt havlu ile hemen siliniz ve kurutup havalandırınız.

5. Koltuklarınızın toz temizliğini elektrikli süpürgelerin özel aparatı ile veya kuru veya yumuşak bir elbise fırçası ile yapınız.

6. Ürünün silme veya durulama işleminde rengi çıkmayan bez kullanınız. Bezinizi ılık ve az deterjanlı su ile ıslatarak daha sonra iyice sıkınız. Silme işleminiz bitince yumuşak ve emici bir bezle silerek nemini alınız.

7. Ahşap ve lake boyalı mobilyaların temizliği esnasında bezinizi mobilyaya düz doğrultuda ve yüzeye baştan başa sürünüz, dairesel hareketler yapmayınız. Bezinizdeki tozu arındırarak temizliğe devam ediniz.

Not: Temizleme talimatı dışında yapılan uygulamaların, ürünü garanti kapsamı dışında bırakacağını unutmayınız.

Deri Bakım ve Kullanma Hususları

1. Deri doğal bir üründür. Bakımına özen gösterildiği takdirde, kullanımı ve temizliği rahattır. Temizlikte yumuşak bez kullanılmalıdır.

2. Ağır lekelerin çıkarılması ve derinin periyodik bakımı için firmamızın önerdiği leke sökücü ve bakım setini kullanmanız tavsiye olunur.

3. Doğrudan gelen güneş ışığı zamanla derinin rengini soldurur.

4. Deri kullanım esnasında bollaşabilir. Bu durum kusur olmamakla beraber, derinin doğal özelliğidir.

5. Deride önemli bir husus, hayvan yaşarken oluşan yaralar, darbe ve gübre izleri vs. belirtiler deri işlendikten sonra ve boyandıktan sonrada görülebileceğinden bu durum kusur teşkil etmez.

6. Hayvan pençesi ve keskin aletler deriye kalıcı zarar verebilir.

7. Isı kaynakları ve ateşli maddeler deriye zarar verir. Koltuğunuzu radyatörden en az 30 cm. uzak tutmalısınız.

8. Deri üzerine dökülen her türlü içecek, parfüm ve temizlik maddeleri döküldüğünde acilen silinmeli.

Translate »

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co